STOPER 2 - 20ml - penový obranný sprej

Skladom (1 ks)
Kód: 02643-03
Značka: KKS GmbH
€5,90 €4,92 bez DPH
Kategória: OSOBNÁ OCHRANA

Penový obranný sprej 20ml.

 Vylepšená nová verzia, intenzívny prúd peny zaručuje vysokú pravdepodobnosť zasiahnutia útočníkovej tváre na ktorej sa pena zachytí a postupne steká. Do očí, nos a úst sa tak dostane oveľa väčšie množstvo účinnej látky.

 Nehorľavý sprej s paprikovým extraktom s vysokým podielom kapsaicínov, ktoré zaisťujú okamžitý účinok na zasiahnutých slizniciach, dočasné oslepnutie, dráždivý kašeľ a pálenie pokožky. 

 Dosah 1,5 až 3 metre podľa veľkosti spreja a poveternostných podmienok.

 OC látka: názov OC (oleoresin capsicum ) je botanický názov označujúci pálivé feferónky, ktoré obsahujú substancie- alkaloidy nazývané Kapsaicin. Jediná kvapka kapsaicinu v 100 000 kvapkách vody je stále zistiteľná. Kapsaicin je vyrobený z placenty feferoniek, čo je časť stonky prechádzajúcej do plodu. Táto placenta má 16krát väčší obsah kapsaicinu, ako zostávajúca časť plodu, takže akýkoľvek OC sprej by mal obsahovať účinnú látku vyrobenú z tejto časti. V roku 1912 farmaceut Wilbur Scoville vytvoril štandardy pre meranie tepelných jednotiek kapsaicinu, ktoré boli používané vo farmácii. Pre ilustráciu, pálivá paprika obsahuje >5000 Scovillových jednotiek. Čistý kapsacin 16 miliónov. OC použitý ako účinná látka v našich sprejoch 2 milióny.

Používajte iba v nutnej sebaobrane! Predajné od 18 rokov!

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: