Plastová Vaňa na zver Veľká - Zaoblená

Položka bola vypredaná…
Na dotaz
Kód: 02672
€110 €91,67 bez DPH
Kategória: Doplnky pre poľovníkov
Položka bola vypredaná…

Plastová vaňa je primárne určená k uľahčeniu približovania a transportu ulovenej zveri, ale je využiteľná aj pri iných činnostiach spojených s výkonom poľovníctva a to hlavne pri dokŕmovaní zveri v zimných mesiacoch na snehovej pokrývke. Je vhodná do osobných vozidiel, terenných vozidiel, klasických SUV a samozrejme do Pick-up-ov. U modelov vozidiel s menším batožinovým priestorom je nutné zložiť zadné sedadla. Vaničku je taktiež možné pripevniť na väčšie nosiče na zver montované na ťažné zariadenie alebo konštrukciu automobilu.

Vaňa je vyrobená z polyetylénu čo jej zabezpečuje vysokú pevnosť pri dostatočnej pružnosti aj pri nízkych teplotách. Transportná vaňa je veľmi odolná voči nárazom a tlakom pri ťahaní. Dostatočná pevnosť pri vysokej pružnosti zaručuje jej odolnosť aj v najťašších podmienkach na rôznych podkladoch. Pri šetrnom zaobchádzaní je takmer nezničiteľná.

Pevný horný rám a spevnené dno umožňujú ťahať ale aj dvíhať vaňu so zaťažením až do 170 kg. Horný rám vane je vybavený piatimi okami z pevného lana, ktoré prechádzajú cez otvory v ráme a sú olemované mosadznými okami eliminujúcimi trenie ostrých hrán na lano. Lanové oka umožňujú uchopenie vane pri zdvíhaní alebo pripevnenie lana pre ťahanie. Spevnený rám taktiež umožňuje lepšie uchopenie vane a tak pri dvíhaní máte väčšiu silu a dokážete tak nakladať ulovenú zver efektívnejšie a čistejšie ako keď dvíhate ulovenú zver ako "mŕtvu váhu". Na dne vaničky sa nachádzajú dva spevňujúce pruhy, ktoré zabezpečujú aby sa dno pod ťarchou neprepadlo a stabilitu pri ťahaní. Taktiež je možné vaňu s ulovenou zverou natiahnuť na dopravný prostriedok za pomoci navijáka po šikmej plošine. Vaňu e možné ťahať za snežným skútrom, autom, štvorkolkou a v nepristupných terénoch za koňom. Pri ťahaní po rôznych terénoch treba však dávať pozor na vytŕčajúce ostré kamene, ktoré môžu zaťaženú vaničku pri vyššej rýchlosti prepichnúť. Pri približovaní ulovenej zveri pomocou vaničky šetrite divinu od podliatin, vpichov od podložia a pri vyvrhnutom kuse od znečistenia otvorenej brušnej a hrudnej dutiny, čím neznižujete kvalitu diviny. Taktiež neznehodnotíte kožu pokiaľ ju chcete na ďalšie použitie alebo preparáciu.

Pri preprave ulovenej zveri nevytekajú telesné tekutiny do priestorov automobilu alebo privesného vozíka a tak sa preprava stáva čistejšou a zároveň je zabezpečené aj veterinárne nariadenie o biologických zásadách o manipulovaní s diviakmi, ktoré hovorí o tom že telá diviakov sa nemôžu dotýkať seba ani dopravných prostriedkov a počas prepravy nesmú vytekať z dopravného prostriedku žiadne telesné tekutiny. Prepravná vaňa má hladký povrch a tak je veľmi jednoducho umývateľná a dobre dezinfikovateľná. Vanička nieje vhodná na potravinárske účely.

Plastová vaňa na priblíženie a transport ulovenej zveri o rozmeroch 100 x 72 x 30 cm, objemom 122 litrov a nosnosťou až do 170 kg pri teplotách do - 30 ℃.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: