Plastová Vaňa na zver Malá

Položka bola vypredaná…
Na dotaz
Kód: 02672-01
€84 €70 bez DPH
Kategória: Doplnky pre poľovníkov
Položka bola vypredaná…

Malá plastová vaňa je určená na transport ulovenej menšej zveri alebo diviny pre menšie modely SUV alebo do osobných áut.  Používa sa na prepravu srnčej zveri, diviačat, líšiek alebo drobnej zveri a chráni tak automobil od znečistenia od prepravovanej zveri. Vanička je vhodná na prepravu rôznych vecí spojených s poľovníctvom ako napríklad krmivo, soľ alebo poľovnícku obuv. Vaničku je taktiež možné pripevniť na nosiče montované na ťažné zariadenie alebo konštrukciu automobilu.

Vaňa je vyrobená z polyetylénu čo jej zabezpečuje vysokú pevnosť pri dostatočnej pružnosti aj pri nízkych teplotách. Transportná vaňa je veľmi odolná voči nárazom a tlakom pri ťahaní. Dno vane je spevnené 2 pevnostými pruhmi po celej dĺžke dna. Hranatý tvar a pevnostné pruhy zabezpečujú vyššiu stabilitu pri ťahaní. Dostatočná pevnosť pri vysokej pružnosti zaručuje jej nezničiteľnosť aj v najťahších podmienkach na rôznych podkladoch.

Pevný horný rám a spevnené dno umožňujú ťahať ale aj dvíhať vaňu so zaťažením až do 100 kg. Horný rám vane je vybavený dvomi okami z pevného popruhu, ktoré prechádzajú cez otvory v ráme a sú olemované mosadznými okami eliminujúcimi trenie ostrých hrán na popruh. Popruhové oka umožňujú uchopenie vane pri zdvíhaní alebo pripevnenie lana pre ťahanie. Spevnený rám taktiež umožňuje lepšie uchopenie vane a tak pri dvíhaní máte väčšiu silu a dokážete tak nakladať ulovenú zver efektívnejšie a čistejšie ako keď dvíhate ulovenú zver ako "mŕtvu váhu". Na dne vaničky sa nachádzajú dva spevňujúce pruhy, ktoré zabezpečujú aby sa dno pod ťarchou neprepadlo a spolu s hranatým tvarom vyššiu stabilitu pri ťahaní. Taktiež je možné vaňu s ulovenou zverou natiahnuť na dopravný prostriedok za pomoci navijáka po šikmej plošine. Vaňu je možné ťahať za snežným skútrom, autom, štvorkolkou a v nepristupných terénoch za koňom. Pri ťahaní po rôznych terénoch treba však dávať pozor na vytŕčajúce ostré kamene, ktoré môžu zaťaženú vaničku pri vyššej rýchlosti prepichnúť. Pri približovaní ulovenej zveri pomocou vaničky šetrite divinu od podliatin, vpichov od podložia a pri vyvrhnutom kuse od znečistenia otvorenej brušnej a hrudnej dutiny, čím neznižujete kvalitu diviny. Taktiež neznehodnotite kožu pokiaľ ju chcete na ďalšie použitie alebo preparáciu.

Pri preprave ulovenej zveri nevytekajú telesné tekutiny do priestorov automobilu alebo privesného vozíka a tak sa preprava stáva čistejšou a zároveň je zabezpečené aj veterinárne nariadenie o biologických zásadách o manipulovaní s diviakmi, ktoré hovorí o tom že telá diviakov sa nemôžu dotýkať seba ani dopravných prostriedkov a počas prepravy nesmú vytekať z dopravného prostriedku žiadne telesné tekutiny. Malá vanička je vhodná aj na prepravu vývrhu pokiaľ to je nutné podľa veterinárnych nariadení.  Prepravná vaňa má hladký povrch a tak je veľmi jednoducho umyvateľná a dobre dezinfikovateľná. Vanička nieje vhodná na potravinárske účely.

Plastová vaňa na transport menšej zveri alebo diviny o rozmeroch 91,5 x 58,5 x 21 cm, objemom 72 litrov a nosnosťou až do 100 kg pri teplotách do - 30 ℃.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: